Lenny

18.05.2014
Lenny spotkał na swojej drodze ludzi którzy go pokochali, on pokochał ich ! Powiemy w sekrecie że wśród nowych ludzi wygląda jak…pączek w maśle.

01.04.2014
Lenny rozpaczliwie potrzebuje domu lub domu tymczasowego. W jego życiu rozgrywa się osobisty dramat, musi znaleźć nowy dom lub dom tymczasowy, w obecnym miejscu może pozostać jedynie do końca kwietnia! Lenny to 6-cio letni, zdrowy, silny, kastrowany pies. Ma aktualne szczepienia. Mieszka w bloku, w mieszkaniu zachowuje się dobrze, nie brudzi, nie szczeka, nie ma lęku separacyjnego. Pozostawiony sam większość dnia przesypia. Wychowywany jest z dwoma dziewczynkami 12-13 lat. W relacjach z dziećmi w wieku 5 i ponad lat jest w porządku, zachowanie przy mniejszych nie sprawdzane. W relacji z małymi psami łagodny, większe wzbudzają ekscytację, ale jej cel jest nierozpoznany i niewiadomy. Również nie wiadomo jak jego relacje z dużymi suczkami. Dotychczasowa właścicielka tego nie sprawdzała. Nie był spuszczany ze smyczy w miejscach szczególnie ludnych i zasobnych w luźno chodzące psy. W miejscach ustronnych spuszczony ze smyczy wraca na zawołanie. Przymilny pieszczoch jak większość bokserów. Na początku spaceru ciągnie na smyczy, po kontrolnych sikach uspokaja się. Jest do opanowania, posłuszny lecz do dalszej pracy. Lenny jest silnym bokserem, wymaga stanowczego prowadzenia. Wymaga dużo ruchu, to aktywny pies. Długi spacer, zabawa i praca są mu niezbędne do szczęścia.
Kto przytuli taki skarb ?

19.12.2012
Lenny pojechał do swojego nowego domu 🙂 Boksio zadowolony, nowi Właściciele zachwyceni 🙂 Powodzenia!
Dziękujemy Pani Ewie R. za wirtualną opiekę nad Lennym!

07.12.2012
Lenny z powodzeniem przeszedł multizabieg, wczoraj został wykastrowany, usunięto w całości guz z łapy oraz brodawkę z szyi. Za 10dni Lenny po zdjęciu szwów wróci do poprzedniej aktywności i swobody. Czekamy na wyniki biopsji usuniętego guza. Wolontariusze są pełni optymizmu.

05.10.2012
Lenny trafił do Fundacji z jednej z gmin, która nie posiada schroniska. Posiada jednak urzędników i lecznicę dla zwierząt, która dba o dobro zwierząt. O wcześniejszych losach Lennego opowiadają liczne otarcia, zaniedbane rany, chore oko oraz guz.
Teraźniejszość jawi się rajem, Lenny zamieszkał w troskliwym domu tymczasowym. Od pierwszych chwil pokazuje swą wartość. Jest grzeczny, w domu zachowuje czystość, bokser jest bardzo opanowany, trzyma nerwy na wodzy. Nawet gdy jest agresywnie oszczekiwany i obiegany przez inne psy jest spokojny. Na zwierzęta domowe i gospodarskie nie zwraca większej uwagi. Według opiekunów nadaje się do domu z dziećmi…uwielbia zabawy, przytulanie i biegi. W zabawie ujawnia swój ogromny potencjał energetyczny.
Bokser jest odpchlony, wykąpany i zaczipowany. Rany, chore oko oraz uchą są leczone. Czekamy na wyniki badań krwi, kału i moczu, jeśli parametry będą prawidłowe Lenny wkrótce przejdzie zabieg kastracji i usunięcia guza.
Dziękujemy pięknie również gminie i jej pracownikom za sprawną pomoc i organizację transportu wraz z pokryciem kosztów, by Lenny mógł bezpiecznie i szybko trafić pod naszą opiekę.
Prosimy państwa o wsparcie w leczeniu oraz utrzymaniu tego pięknego boksera, razem możemy sprawić że nowy rozdział w życiu będzie szczęśliwy – wypełniony radością,miłością i poczuciem bezpieczeństwa.

lenny001