Saga

19.04.2014
Saga zamieszkała w swoim nowym domu, gdzie czekali na nią jej nowi Opiekunowie i mopsik Borys 🙂 Pięknie dziękujemy jej tymczasowym opiekunom za okazane serce. Saguni życzymy powodzenia!

07.04.2014
Sympatyczna Saga wciąż czeka na swój własny dom. W domu tymczasowym objęta troskliwą opieką czuje się dobrze, jednak jak każdy bokser potrzebuje swojego człowieka na wyłączność. Nie jest kłopotliwym psem. Jest bardzo wrażliwa, najlepiej funkcjonuje w spokojnych, stabilnych warunkach. W towarzystwie innego, spokojnego psa czuje się dobrze. Saga uwielbia odpoczynek na kanapie oraz długie spacery, ostatnio odnosi sukcesy w nauce przywoływania.
Saga waży obecnie 27 kg. Leczenie przez żywienie karmą weterynaryjną zostało zakończone z sukcesem. Tymczasem Eutyrox(na tarczycę), Artrofos (na stawy) i Tanatril (na serduszko) będzie brała już na stałe.

24.02.2014
Saga, dom tymczasowym dał jej wszystko czego ostatnio mogło brakować. Ponieważ gdy już pies ma co zjeść, ma bezpieczne i ciepłe miejsce do spania – potrzebuje jedynie człowieka na wyciągnięcie łapy.
Saga lubi wieczorne spacery, lubi też wieczorny rytuał otulania szlafrokiem-kołderką. Razem z rezydentami, najpierw wybiera miejsce do spania, a potem czeka aż otuli ją delikatna mgiełka przyjaźni.
Saga elegancko chrapie, delikatnie, po damsku – co nas cieszy, ponieważ musi być objawem spokojnego snu !
Chcesz wesprzeć Sagę oraz inne boksery w potrzebie ? Przekaż 1% podatku dochodowego za 2013 roku Fundacji Boksery w Potrzebie.
„Nie boimy się brać pod opiekę starszych bokserów, które mają małe szanse na adopcje”

29.01.2014
Saga z dnia na dzień piękniejsza. Piękna figura, błyszcząca sierść i błysk w oku. Saga jest gotowa by podbić świat. Ale nie tylko zewnętrznie jest piękna, badanie USG ujawniło, iż wnętrze ma dziewczyna bardzo ładne, a blizna na brzuchu jest faktycznie blizną posterylizacyjną.
Po badaniach zdecydowano na zmniejszenie dawki euthyroxu. Z 800 na 500 mg dziennie.(Saga cierpi na niedoczynność tarczycy).
Ponadto Sagusia miała w ostatnim czasie badanie kardiologiczne. Ma Endokardiozę zastawki mitralnej z nieznacznym powiększeniem lewego przedsionka. Funkcje lewej komory są zachowane, tak jak i wszystkie inne parametry kardiologiczne.
Przyjmuje lek – Prillium. Schorzenie nie należy do kategorii bardzo groźnych i nie ogranicza życiowo suczki.
Dziękujemy pięknie przychodni VetCardia w osobie dr Rafała Niziołka, który wykonał badanie Sagi bezpłatnie !
Saga to grzeczna, pogodna suczka. Nie unika zabawy, chętnie przebywa z człowiekiem a i na spacer też chętnie się wybiera. Taka wspaniała towarzyszka.
Zapraszamy państwa do przekazywania 1% podatku dla Fundacji Boksery w Potrzebie. Dzięki temu gestowi możemy wciąż pomagać bokserom których życie…nie rozpieszczało !

10.11.2013
Saga to ok. 7-8 letnia suczka w typie boksera.
Została znaleziona na jednym z parkingów w maju. Trafiła do schroniska, a potem do nowego domu, gdzie ujawnił się lęk separacyjny. Wróciła do schroniska.
Przyjmuje leki na tarczycę, ma zwyrodnienia kręgosłupa. Dobrze znosi jazdę samochodem. Na brzuchu ma bliznę wskazującą na to, że była sterylizowana, ale pozostaje to do sprawdzenia na USG.
Saga mieszka obecnie w zaprzyjaźnionym hotelu.
U weterynarza zostało zrobione badanie krwi z uwagi na fakt, że bierze euthyrox na tarczycę (2 x po 2 tabl. 200 mg), a ostatnie badanie ma z czerwca.
Na zadku ma równoległe dwie odleżyny, typowe dla pobytu w budzie, na twardym itd. Niewiadomego pochodzenia jest 3 zmiana, na lewym udzie, po zewnętrznej. Jest zaogniona, ze stanem zapalnym. Do obejrzenia przez chirurga. Na razie będzie smarowana, by zniwelować stan zapalny.
W uszach, jak to w uszach. Dużo się działo, ale już uprzątnięte.
Na rtg spondyloza zaczyna się między kręgosłupem piersiowym, a lędźwiowym i na razie dotknęła 3 kręgi. Niestety na tym zdjęciu, które z nią przyjechało nie widać bioder, a też wymagają konsultacji. Saganek wyraźnie odbarcza prawą, tylną łapę. Przy chodzeniu specyficznie ją odwija, a przy zejściu po schodach, schodzi bez niej.